Stomatolog radzi jakich produktów unikać dla zachowania zdrowych zębów

Od dawna wiadomo, że to co spożywamy wpływa na zdrowie i kondycję naszych zębów.

Spośród wielu produktów codziennego użytku, część z nich ma bardzo negatywny wpływ na higienę jamy ustnej. Czego należy się wystrzegać? Wielu doskonałych stomatologów ostrzega, że największe spustoszenie w zdrowiu zębów czynią słodycze, gazowane napoje, papierosy i kawa.

Wiedza o szkodliwości tych produktów nie jest niczym nowym – świadomość o tym posiada każdy, nawet świeżo upieczony stomatolog. Kraków jako jedno z pierwszych miast w Polsce planuje przeprowadzić szeroką kampanię społeczną wśród mieszkańców, której celem będzie przekazanie informacji o wpływie diety na kondycje i zdrowie zębów. Stomatolodzy w pełni popierają pomysł władz. W ten sposób Kraków przetrze szlak dla innych miast. Oczywiście bardzo trudno jest wykluczyć z codziennej diety wszystkie szkodliwe produkty. Ale jak przyznają stomatolodzy z Krakowa, nie chodzi o to, żeby całkowicie odrzucić szkodliwe artykuły, ale o to, żeby ograniczać ich spożycie.

Co jszcze...?

Stomatolodzy ostrzegają – nadmierne żucie gumy może prowadzić do problemów z zębami.

W telewizyjnych i radiowych reklamach guma do żucia przedstawiana jest jako świetny, skuteczny i zdrowy sposób na oczyszczanie zębów po posiłku oraz odświeżenie oddechu. Choć wielu dentystów głośno przyznaje, że produkt ten wykazuje tego typu właściwości, to druga strona medalu nie jest już taka pozytywna. Odwiedzając internetową stronę Kalila oraz dział stomatolog i Krakowskie promocje  - przeczytasz o tym, że stomatolodzy zwracają również uwagę, iż nadmierne żucie gumy powoduje również wiele negatywnych skutków i to nie tylko dla zębów.

Wiedzę na temat szkodliwości żucia gumy może przedstawić każdy stomatolog a Kraków we współpracy z innymi miastami w regionie, zachęca swoich mieszkańców do zmniejszenia ilości spożywanej przez nich gumy do żucia, dzięki czemu unikną oni problemów z higieną jamy ustnej. Wielu stomatologów przyklaskuje tej idei i przypomina, że reklamy produktów nie zawsze mówią całą prawdę i na pewno nie należy im bezgranicznie ufać.

Kraków swoimi działaniami daje przykład dla pozostałych miast. Zwiększenie świadomości mieszkańców o szkodliwym wpływie gumy do żucia może im wyjść tylko na zdrowie i przynieść całą masę dodatkowych korzyści.